Gdzie podpisać kartę PKO

Gdzie podpisać kartę płatniczą z PKO? To pytanie często jest zadawane. Z pozoru banalne, ale staje przed nim każdy nowo upieczony posiadacz karty. Nie jest to zresztą czynność, którą wykonujemy na codzień, więc może ulecieć z głowy nawet wytrawnym użytkownikom kart płatniczych lub kredytowych.
Jako, że obraz wart jest słów wielu (czy tysiąca, to nie wiem) dlatego nasz błyskawiczny mini kurs podpisywania karty płatniczej PKO przeprowadzimy na za pomocą fotografii karty płatniczej. Zaznaczyć tu warto, że można go zaaplikować do dowolnej karty innego banku.
Zobaczmy najpierw jak wygląda typowa karta płatnicza wydawana przez bank PKO z tyłu. Oto ona:

Kartę Taką podpisujemy imieniem oraz nazwiskiem z tyłu, tak jak zaznaczono na ilustracji, na jasnym polu z paskami w tle. Jak głosi informacja na karcie nie należy posługiwać się kartą bez podpisu, a sprzedawca ma obowiązek sprawdzać czy karta jest podpisana oraz jego zgodność z podpisem złożonym na rachunku. W rzeczywistości bywa róznie, lecz proszę nie być zdziwionym gdy bardziej skrupulatny lub podejżliwy sprzedawca zdecyduje się zbadać dokładnie podobieństwo podopisów. Ma do tego prawo, a nam zapewnia tym samym bezpieczeństwo zakupów.

Mam nadzieję, że teraz nie pozostaną już żadne wątpliwości co do tego gdzie podpisać kartę płatniczą, a karta PKO i podpis nie będzie stanowić problemu.
ps: Proszę roztropnie postępować z wizerunkiem karty płatniczej i nie zamieszczać ich zdjęć w Internecie. Moze to grozić utratą pieniędzy. Powyższe zdjęcie zostało odpowiednio zmodyfikowane i opublikowane wyłącznie w celach edukacyjnych.

14 komentarzy:

 1. dziękuje za ten artykuł/ post :) zgadza się, sprawa z pozoru banalna, tym bardziej, że jestem młodą osobą żyjącą pośród technologii, a taka mała rzecz mnie zagięła... dziękuje bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Ja też się zastanawiałem przez chwilę czy aby dobrze robię i trochę mnie ta niepewność gryzła. Teraz mam spokojny sen i podpisaną kartę :). Dzięki za zwięzłe informacje!

   Usuń
 2. To jest takie banalne, że aż głupio się kogoś pytać ale zawsze lepiej się upewnić zanim się podpisze kartę, bo potem to już przepadlo. Fajnie, że wrzuciłeś fotki.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym się podpisał samym nazwiskiem, a nie imieniem i nazwiskiem jak na umowie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bogu dzięki za takich pomocnych ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No ja już chciałem ten pasek zdrapywać albo coś :) Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki wielkie za pomoc.Moja pierwsza karta, i wstyd przyznać nie wiedziałam gdzie się podpisać i czy samym nazwiskiem czy tez imieniem.Taka niby błahostka a głupio kogoś zapytać.Dzięki :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Wojciech Kowalik8 września 2018 04:08

  Kiedyś słyszałem, że nie trzeba podpisywać kart płatniczych i nie jest to żadnym wymogiem. W sumie ja zazwyczaj jak tylko mam okazję korzystam z płatności SMS https://www.cashbill.pl/sms gdyż odbywa się ona szybko i sprawnie no i przede wszystkim bezpiecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również nigdy nie podpisywałam swoich kart, gdyż jest to niepotrzebne. Przecież na awersie karty są nasze dane osobowe. Mam również kartę wielowalutową https://www.igoriacard.com i sytuacja jest ta sama.

  OdpowiedzUsuń